Наш лікар від Бога — Дмитро Панченко

Справжній лікар — це не той, хто має декілька вищих освіт та бере за свою роботу великі гроші. Справжній лікар — це той, хто завжди прийде на допомогу; незважаючи на освіту, незважаючи на гроші, незважаючи ні на що… Саме про такого справжнього лікаря я хочу зараз розповісти.

Пустіє ФАП…

Я живу поряд з фельдшерсько-акушерським пунктом в якому 15 років працював наш лікар Панченко Дмитро Миколайович.

Дивлюся зараз на закритий ФАП і згадую дядю Діму.

Хто рятував нас тоді від високої температури?

Хто робив всі необхідні прививки?

Хто рятував стареньких людей від високого тиску?

Звісно, дядя Діма.

Яка б біда не трапилася, він завжди приходив на допомогу.

Незважаючи на вітер і холод

Дуже добре пам”ятаю, коли він їхав з чергового виклику з Дар”ївки. На вулиці було страшенно холодно: моросив дождь, вітер пронизував так, що навіть тепла куртка не рятувала. А дядя Діма їхав на велосипеді, зі своєю звичною фельдшерською сумкою за плечима, підгору, проти вітру… І ні разу я не чув щоб він на щось скаржився. Він просто мовчки робив свою роботу — незважаючи ні на що.

Робочий час у лікаря закінчено?

Більшість тих лікарів, яких я знав і знаю зараз, працюють тільки до певної години і в певні робочі дні. Тобто, якщо до нього приходиш в вихідний день, то на допомогу можеш не розраховувати.

Дядя Діма працював завжди. Завжди коли потрібно було надати людині медичну допомогу. Неважливо, чи це був вихідний день, чи свято якесь, чи погода погана, чи взагалі глибока ніч… Щоб не було — в допомозі Дмитро Панченко НІКОЛИ і НІКОМУ не відмовляв.

Помилковий діагноз”

Дуже часто лікарі ставлять пацієнтам неправильні діагнози, деруть купу грошей та направляють їх на дороговартісні обстеження, які по суті проблеми не вирішують.

Наш дядя Діма не мав вищої освіти, він закінчив у 1999-му році Кіровоградський медичний коледж ім. Є.Мухіна і відразу почав працювати фельдшером у нашому сільському ФАПІ.

Скажу так, і думаю зі мною погодяться всі односельці: дядя Діма міг за лічені хвилини поставити правильний діагноз, негайно призначити необхідне лікування і простежити за тим, щоб пацієнт дійсно вилікувався.

То чи не це є справжній лікар? То хто тоді справжній лікар?!

Війна

Літом 2014 року у зв’язку з російською військовою агресією, Дмитро Панченко був мобілізований до Збройних сил. Служив у 3-му полку спеціального призначення санітарним інструктором розвідувальної групи спеціального призначення.

У серпні брав участь у боях за місто Іловайськ, Донецької області. Під час виходу із так званого “гуманітарного коридору” колона українських військ була підло обстріляна російськими окупантами.

Під час бою Дмитро Панченко надавав допомогу пораненим побратимам, витягував їх з-під обстрілів та сам відстрілювався. У ході бою героїчно загинув…

З того часу вважався зниклим безвісти. Але у березні 2015 року його було ідентифіковано за допомогою експертизи ДНК. Ця експертиза розвіяла всі надії на те, що дядя Діма живий…

Похований Дмитро Панченко 6 квітня 2015 року на Рівнянському кладовищі у м. Кропивницький.

ВТРАТУ ВІДЧУЛИ ВСІ

Це велика втрата для нас всіх…

Яку відчутно нині, і ще буде відчутно дуже-дуже довго…

Ми втратили справжнього лікаря, патріота своєї Батьківщини; діти втратили батька, дружина — чоловіка, мати — сина…

Ніколи не буде пробачення росіянам за цю підлу війну. Ніколи!

Спочивайте з миром, дядя Діма… Ми ніколи Вас не забудемо…

Напишіть відгук


2018-2020 © ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "СПІЛЬНОТА СЕЛА".Сайт працює на платформі WordPress | Шаблон Bitcoinee