Зловживання Соколівської сільської ради в земельній сфері: частина 1

Як ми і обіцяли в попередній статті, починаємо публікувати матеріали, що підтверджують зловживання Соколівської сільської ради 8-го скликання в земельній сфері. 

Про прийняття рішення на користь третіх осіб, брехню в офіційному листуванні, відсутність ефективної роботи Постійної земельної комісії, ігнорування досудового врегулювання спорів – розкажемо сьогодні. І не просто розкажемо, а доведемо відповідними документами.

Отже…

Розпочалося все у липні 2019 року із роздачі в.о. старости Шевченко Л.М. таких «папірців» (документом назвати язик не повертається)

соколівська сільська рада, зловживання, зловживання владою,

Що це за інвентаризація земель, ким вона проводилася, коли, на підставі якого рішення, яким чином інформація про неї була доведена до жителів Ганнинського та Дар’ївки – це питання, на які нам так і не вдалося знайти відповідей.

Проте результат цієї «інвентаризації» був помітний дуже скоро:

У людей (серед яких пенсіонери), котрі напротязі останніх 10-15 років обробляли земельні ділянки розміром від 0.12 до 0.54 га просто почали їх забирати і віддавати для приватизації іншим жителям села.

Хтось каже – це законно. Люди самі «винні», що не приватизували свої ділянки!

Ми теж спочатку вважали, що протиправність дій Соколівської сільської ради нереально довести. За порушення закону совісті у нас, на жаль, не карають.

Досвідчені юристи та працівники прокуратури теж підтримували цю думку: «Нічого не вийде. Порушення немає».

Але все змінилося, коли став відомий один цікавий факт: порушення Закону насправді є, і зачіпку до його встановлення надала сама ж Соколівська сільська рада. Про це трохи згодом.

 

Підлість Соколівської сільської ради та окремих «жителів» Ганнинського

Працівник по благоустрою Вівсяний В.Ф, він же «сусід» пенсіонерів Максютів М.В і В.М, приватизував земельну ділянку розміром 0.25 га «для будівництва і обслуговування житлового будинку та споруд», яку останні добросовісно і відкрито обробляли протягом 13-ти років.

Коли пенсіонери Максюти отримали «попередження» від в.о. старости Шевченко Л.М, вони вирішили оформити земельну ділянку на свою онуку, Малявкіну В.О.

Остання написала заяву на ділянку «для ведення особистого селянського господарства», але отримала від Соколівської сільської ради відмову, без жодного мотивування, як того вимагає Закон:

незаконне рішення, земельні проблеми, соколівська сільська рада, зловживання владою, соколівська отг

Пізніше, причину відмови (підкреслена ручкою) вдалося дізнатися з офіційної відповіді Соколівської сільської ради (вих.№02-41/1114 від 19.11.2019) на скаргу №145 від 23.10.2019

Здавалося, боротися далі було марно.

Будь-які спроби досудового врегулювання не давали жодних результатів.

Заяви, скарги, підписи людей, навіть архівні матеріали, для Соколівської сільської ради не значили нічого. Більше того – рада свідомо «затягувала» час.

Громадська організація «Спільнота села» цю справу взяла в роботу з січня 2020 року, але не поспішала виключати її з порядку денного.

Нам дуже кортіло ознайомитися з «містобудівною документацією» сіл Ганнинського та Дар’ївки.

Для цього ми направили відповідний запит на публічну інформацію до Соколівської сільської ради.

16 квітня 2020 року отримали таку відповідь:

соколівська сільська рада, соколівська отг, брехня, обман, свавілля

Виявилося, шо ніякої містобудівної документації сіл Ганнинського та Дар’ївки не існує!

А це означає, що при прийнятті рішення Соколівська сільська рада восьмого скликання ввела в оману громадянку Малявкіну В.О. в інтересах третьої особи Вівсяного В.Ф.

По-перше, такі дії підпадають під санкцію статті 364 Кримінального кодексу України, а саме: Зловживання владою або службовим становищем.

По-друге, Соколівська сільська рада восьмого скликання грубо порушила частину 3 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до якої у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

Хочемо також зазначити, що лише одна єдина людина з депутатського корпусу Соколівської сільської ради восьмого скликання підтримала сім’ю Максютів – це Микола Іванович Мармаза. Все! Інші або «утримались», або проголосували на користь Вівсяного.

Ще одні «приватизатори»

В той же період жителька Ганнинського Зозуля Л.М приватизувала для своїх синів, Артема та Олександра, дві земельні ділянки по 0.25 га.

Одна з них розташована в Ганнинському, обробляв її Федір Пинзар. Ним же вона була засіяна люцерною. Але для «приватизаторів» Зозулів це аж ніяк не стало на заваді. Ба більше – вони її приватизували разом з частинкою землі, що належить по спадщині Сорокам Анатолію та Тетяні.

Друга земельна ділянка – розташована в Дар’ївці, оброблялася Козицьким Петром, теж була приватизована Зозулями.

Призначення обох земельних ділянок «для будівництва та обслуговування житлового будинку та споруд».

Тобто, в цьому випадку теж іде порушення частини 3 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

 

Ви спитаєте, а де в цей час були депутат Шкуренко В.В, в.о. старости Шевченко Л.М., голова і члени Постійної земельної комісії?

 

Хіба вони не знали, що відбуваються такі речі?

Давайте розберемося, як вони «не знали».

Землевпорядник Кабак О.М, той хто безпосередньо оформляв документи на земельні ділянки Вівсяному і Зозулям, був на той час головою Постійної земельної комісії і депутатом сільської ради. Про проблемні питання знав, але нічого не зробив для прийняття справедливого і законного рішення.

Шкуренко В.В. – був депутатом і членом земельної комісії. Теж все прекрасно знав, але «утримався».

Шевченко Л.М. – в.о. старости, яка, згідно закону, мала б сприяти жителям відповідної територіальної громади… Як вона «сприяла» – ми вже знаємо. Розповідала депутатському корпусу про те, що «ділянку ніхто не тримає і не обробляє»…

Для нас взагалі стало шоком, що Постійна земельна комісія сільської ради (а потім і весь депутатський корпус) приймає рішення лише на підставі «слів» в.о. старости та депутата. Без всебічного вивчення, без врахування інтересів людей, без виїздів на місце ділянки… Про яке взагалі об’єктивне рішення може йти мова?! 

Підсумовуючи першу частину матеріалу

На жаль, Соколівська сільська рада за ці зловживання не понесла жодного покарання. 

Складається враження, що суди, поліція, прокуратура, Уповноважений з прав людини, обласні ради і облдержадміністрації, президент, захищають і виправдовують тільки чиновників, а не простих громадян.

Втім, ми сподіваємося, що прочитавши наші матеріали, люди задумаються і зроблять відповідні висновки про те, хто насправді нами керує і які жителі живуть з нами в одному селі… 

Дякуємо за увагу.

З повагою, 

Голова Правління ГО “Спільнота села”               Іван Торохтій

ПОШИРИТИ У СОЦ.МЕРЕЖАХ:

Залишити коментар


2018-2021 © ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "СПІЛЬНОТА СЕЛА".Сайт працює на платформі WordPress | Шаблон Bitcoinee